"Lumina Credinţei", nr. 1, decembrie 2001

La īnceput de drum

Orice īnceput bun este frumos, emoţionant dar şi greu. La fel este cazul şi cu revista Parohiei Bārnova - Lumina Credinţei - care cu ajutorul Bunului Dumnezeu a īnceput să apară īn aceste zile de mare sărbătoare, cānd toată suflare salută Naşterea Domnului nostru Iisus Hristos.

Īn paginile revistei vom cuprinde īnvăţături de credinţă, explicaţii, informaţii despre activităţile Parohiei Bārnova şi ale Bisericii noastre, creaţii personale ale cititorilor noştri talentaţi, povestiri duhovniceşti, cuvinte de īnvăţătură, informaţii diverse (religioase, culturale, sociale, administrative etc.), poezii, interviuri, anunţuri şi multe altele. Aceasta şi īn funcţie de solicitările primite.

Aşteptăm colaborarea tuturor celor ce doresc acest lucru!

Īn ceea ce priveşte ritmicitatea, pe viitor dorim să tipărim cāte un număr īn fiecare lună. Aceasta īnsă depinde şi de dorinţa fiecăruia de a sprijini această activitate a Parohiei Bārnova (moral şi material). Nădăjduim īnsă īn ajutorul lui Dumnezeu şi īn sprijinul credincioşilor noştri!

Pr. Paroh Mihai Doroşincă